•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2017
PNWTSRCZPTSOND
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
   
   
30/8/2017
30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Zdrowie

         Zdrowie


 
  Dzięki wspólnej inicjatywie władz Powiatu Słupeckiego i dyrekcji Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu w czwartek (tj. 11 lutego) uroczyście otworzono Punkt Obsługi Ubezpieczonych w Słupcy. Otwarcie Punktu połączono ze spotkaniem informacyjnym na temat
Zdrowotnego Informatora Pacjenta”,  czyli  internetowego dostępu m.in. do historii i kosztów leczenia.
 
Światowy Dzień AIDS, który zorganizowano w miniony piątek (tj. 4 grudnia) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie, stał się okazją nie tyko do podsumowania całorocznych działań z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, ale i do ogłoszenia wyników IX Powiatowej Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS.
  30 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Słupeckiego wzięło udział w  dziewiątej już Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS. Etap powiatowy zorganizowano  w czwartek (tj. 19 listopada) w słupeckim Starostwie.
  Aktualna sytuacja Samodzielnego Publicznego Zakładu opieki Zdrowotnej w Słupcy – to jeden z tematów poruszonych podczas posiedzenia Rady Społecznej SP ZOZ, które odbyło się  w miniony wtorek (tj. 10 listopada) w Starostwie Powiatowym.
  Wybrano nowy Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupcy. Na kolejną kadencję na fotel Prezesa Zarządu powołano ponownie Grzegorza Petrowskiego. Zjazd słupeckiego PCK odbył się w piątek (tj. 18 września) w Starostwie Powiatowym w Słupcy.
  Profilaktyka grypy – tak w skrócie można określić cel szkolenia, jakie w czwartek (tj. 17 września) w słupeckim Starostwie zorganizował Powiatowy Inspektor Sanitarny. Szkolenie adresowane było do dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu Powiatu Słupeckiego.
  Starostwo Powiatowe w Słupcy Zaprasza Mieszkańców Powiatu Słupeckiego na bezpłatne  badania MARKERA  NOWOTWOROWEGO NSE (Enolaza Swoista dla Neuronów w diagnostyce drobnokomórkowego raka oskrzeli).
  Słupecka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna przystąpiła do realizacji projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. W środę (tj. 26 sierpnia) w Urzędzie Miasta w Słupcy odbyła się konferencja inaugurująca, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych.
  Zgodnie z ustaleniami podjętymi na spotkaniu właścicieli aptek władzami Powiatu Słupeckiego w połowie czerwca podano próbny grafik dyżurów na miesiąc wrzesień
  Ustalenie dyżurów pełnionych rzez apteki na terenie Zagórowa w święta i dni wolne od pracy było głównym tematem spotkania, które odbyło się w miniony poniedziałek (tj. 15 czerwca) w słupeckim Starostwie Powiatowym.
  Kształtowanie właściwych postaw wobec zdrowia własnego i innych organizowany jest dla dzieci i młodzieży z całego Powiatu Słupeckiego to główny cel organizacji Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. W środę (tj. 10 marca) w Miejski  Domu Kultury  w Słupcy odbyła się jego szesnasta już edycja.
  Słupecki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej od piątku poszczycić się może certyfikatem jakości ISO 9001:2000. W miniony piątek (tj. 29 maja) uroczyście obchodzono również Dzień Pielęgniarki i Położnej.
  Weronika Wiatrowska, Wojciech Piersiala i Julia Jendrysiak to zwycięzcy organizowanego przez Stację Sanitarno Epidemiologiczną we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupcy konkursu plastycznego „Zapobiegaj Astmie”.
  Posiedzenie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy w środę (tj. 13 maja) rozpoczęło się bardzo nietypowo. Przed Starostwo Powiatowe zajechała bowiem nowa karetka, którą ufundowały wspólnie: Powiat Słupecki, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych i Zdarzeń Losowych „Ratujmy życie”, Miasto i Gmina Zagórów, Mostostal, Zarząd Powiatowy PSL w Słupcy oraz Gmina Powidz, a którą oficjalnie oddano w posiadanie szpitala.
  Wybrano laureatów konkursu „Palić nie palić – oto jest pytanie”. Ich nazwiska poznamy jednak dopiero pod koniec maja podczas oficjalnych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu.
  Powinna być noszona przez każdego i w każdej okoliczności, ułatwiając szybkie udzielenie pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia. Mowa o „Identyfikacyjnej karty grupy krwi”, którą już można wyrobić w laboratorium słupeckiego szpitala.
  W dniu 23 marca 2009 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Stowarzyszenia ds. Walki z Nowotworami oraz chorobami Układu Oddechowego im. dr Romana Grzeszczaka w Słupcy.
  W dniu 20 marca 2009r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy.
  Wybrano nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy.

znaleziono: 141 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »