•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2017
PNWTSRCZPTSOND
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
   
   
30/8/2017
30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Zdrowie

         Zdrowie


 
  BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA
  Podczas posiedzenia Rady Społecznej SP ZOZ, 28 listopada 2013 r., zostały jednogłośnie podjęte 4 uchwały.
  Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska działa od 4 lat. Jak na tak krótki staż, może pochwalić się 2-3 pozycją w Europie co do rejestrów osób będących potencjalnymi dawcami szpiku kostnego. A jest zarejestrowanych w Polsce 395 tys. osób, z czego 750 oddało już komórki macierzyste bliźniakom genetycznym, będącym w pilnej zdrowotnej potrzebie.
  Daj sobie szansę, ZBADAJ SIĘ!
  Zdrowy tryb życia promować można na wszelkie sposoby. Jednym z najmilszych dla ucha i oczu jest promocja zdrowia przez piosenkę. Właśnie na ten rodzaj promocji zdecydowała się przed 20 laty Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia w Słupcy. Jubileuszowy XX Festiwal Piosenki o Zdrowiu odbył się  20 czerwca w Miejskim Domu Kultury.
  W ramach działań szkoleniowych oraz edukacji młodzieży z zakresu obrony cywilnej w dniu 24.04.2013r. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie odbyły się „XXI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i Obrony Cywilnej Powiatu Słupeckiego”. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Słupcy (Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego) oraz Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupcy. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Starosta Słupecki Pan Mariusz Roga.
  Na 21 lutego Przewodniczący, Starosta Słupecki Mariusz Roga, zwołał posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ w Słupcy. Gros spotkania to informacje o aktualnej sytuacji szpitala, wygłoszone przez dyrektor Iwonę Wiśniewską. Członkowie rady ponadto podjęli dwie uchwały niezbędne do dalszego funkcjonowania słupeckiej placówki medycznej.
  Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych i Zdarzeń Losowych „Ratujmy Życie” podsumowało ubiegły rok. 15 lutego członkowie Stowarzyszenia, podczas „walnego”, mówili o zeszłorocznych sukcesach, ale także o planach i dalszej perspektywie działania.
  Miejski Dom Kultury w Słupcy 5 grudnia gościł laureatów tegorocznych zmagań konkursowych, których tematyką był AIDS. Nad całością przedsięwzięcia czuwał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy.

  W dniu 22 listopada b.r. w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyła się XII Powiatowa Olimpiada z zakresu wiedzy o HIV i AIDS.
  W dniu 20 listopada b.r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ w Słupcy. W spotkaniu, które otworzył Starosta Słupecki Mariusz Roga uczestniczyli m.in. członkowie rady społecznej, przedstawiciele szpitala, związków zawodowych i media.
  Wspólny start w konkursie NFZ na usługi ratownictwa medycznego zgłosili przybyli do Starostwa Słupeckiego , we wtorek 31 lipca, starostowie sąsiednich powiatów. Mowa tu o sześciu powiatach: wrzesińskim, gnieźnieńskim, kolskim, tureckim, średzkim i słupeckim, reprezentowanych na spotkaniu przez włodarzy i dyrektorów/prezesów powiatowych SP ZOZ-ów. Przy takim kolegialnym udziale w konkursie podmiotem wiodącym będzie Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Koninie na czele z jej dyrektorem, p. Barbarą Szeflińską.
  Festiwal Piosenki o Zdrowiu po raz dziewiętnasty odbył się 22 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Głównym organizatorem imprezy prozdrowotnej była Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy, współorganizatorem Miejski Dom Kultury, a sponsorami władze samorządowe oraz instytucje prywatne.
  Znowelizowana ustawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych spowodowała kampanię społeczną, mającą na celu przestrzeganie prawa i wyrabiania dobrych nawyków prozdrowotnych. Służy też temu niewątpliwie projekt „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT”, w który zaangażowało się nasze Starostwo.
  Dla mammobusa OPEN zabezpieczono miejsce na parkingu Starostwa we wtorkowe (13.03) popołudnie. Stworzono kolejną szansę kobietom z grupy wiekowej 50-69 lat na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach umowy zawartej przez NFZ z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Wcześniejsza kontrola jakości mammografów OPEN potwierdziła nie tylko spełnienie wymaganych kryteriów mammobusa, ale także I miejsce wśród podobnych oferentów wykonujących tego typu badania.

znaleziono: 141 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »