•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Czerwiec 2017
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
26
27
28
29
30
  
   
29/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie
30/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Zdrowie

         Zdrowie


 
  Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych i Zdarzeń Losowych „Ratujmy Życie” podsumowało ubiegły rok. 15 lutego członkowie Stowarzyszenia, podczas „walnego”, mówili o zeszłorocznych sukcesach, ale także o planach i dalszej perspektywie działania.
  Miejski Dom Kultury w Słupcy 5 grudnia gościł laureatów tegorocznych zmagań konkursowych, których tematyką był AIDS. Nad całością przedsięwzięcia czuwał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy.

  W dniu 22 listopada b.r. w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyła się XII Powiatowa Olimpiada z zakresu wiedzy o HIV i AIDS.
  W dniu 20 listopada b.r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ w Słupcy. W spotkaniu, które otworzył Starosta Słupecki Mariusz Roga uczestniczyli m.in. członkowie rady społecznej, przedstawiciele szpitala, związków zawodowych i media.
  Wspólny start w konkursie NFZ na usługi ratownictwa medycznego zgłosili przybyli do Starostwa Słupeckiego , we wtorek 31 lipca, starostowie sąsiednich powiatów. Mowa tu o sześciu powiatach: wrzesińskim, gnieźnieńskim, kolskim, tureckim, średzkim i słupeckim, reprezentowanych na spotkaniu przez włodarzy i dyrektorów/prezesów powiatowych SP ZOZ-ów. Przy takim kolegialnym udziale w konkursie podmiotem wiodącym będzie Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Koninie na czele z jej dyrektorem, p. Barbarą Szeflińską.
  Festiwal Piosenki o Zdrowiu po raz dziewiętnasty odbył się 22 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Głównym organizatorem imprezy prozdrowotnej była Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy, współorganizatorem Miejski Dom Kultury, a sponsorami władze samorządowe oraz instytucje prywatne.
  Znowelizowana ustawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych spowodowała kampanię społeczną, mającą na celu przestrzeganie prawa i wyrabiania dobrych nawyków prozdrowotnych. Służy też temu niewątpliwie projekt „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT”, w który zaangażowało się nasze Starostwo.
  Dla mammobusa OPEN zabezpieczono miejsce na parkingu Starostwa we wtorkowe (13.03) popołudnie. Stworzono kolejną szansę kobietom z grupy wiekowej 50-69 lat na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach umowy zawartej przez NFZ z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Wcześniejsza kontrola jakości mammografów OPEN potwierdziła nie tylko spełnienie wymaganych kryteriów mammobusa, ale także I miejsce wśród podobnych oferentów wykonujących tego typu badania.
  Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się w dniu 13 marca na Placu Starostwa Powiatowego w Słupcy w godzinach od 13.00-16.00
  9 lutego, Sala Herbowa Starostwa, członkowie Rady Społecznej SP ZOZ (Starosta Mariusz Roga – przewodniczący, Stefan Stencel, Czesław Dykszak, Waldemar Miernik, Szymon Grzywiński i Magdalena Plesińska jako przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego), Dyrektor SP ZOZ w Słupcy Krzysztof Stasiak, jego zastępca – Alina Nowicka oraz Główna Księgowa SP ZOZ -  Agnieszka Górska, przedstawiciele związków zawodowych, przedstawiciele Starostwa, dziennikarze…
  Uroczyste obchody Światowego dnia AIDS niosą przesłanie współczucia, nadziei, solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, a także zrozumienia problemów związanych z HIV, AIDS w każdym kraju na świecie. Uroczystość ta ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS, ale też upowszechnienie „czerwonej kokardki” symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS.
  Wiedza młodych o HIV/AIDS
Znajomość wiedzy związanej z HIV i AIDS sprawdzono 18 listopada w Sali Herbowej naszego Starostwa w ramach XI już edycji olimpiady o tej tematyce.
 

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

  10 czerwca b.r. w kinie „Sokolnia” odbył się XVIII Festiwal Piosenki o Zdrowiu, organizowany przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Słupcy. Festiwal Piosenki o Zdrowiu to inicjatywa o charakterze edukacyjnym, której zasadniczym przesłaniem jest połączenie atmosfery zabawy z rozpowszechnianiem i popularyzowaniem wśród dzieci i młodzieży treści prozdrowotnych, a  w szczególności zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, nałogów, higieny osobistej oraz ochrony środowiska i ekologii.
  Zmiany w Statucie i Regulaminie Porządkowym słupeckiego szpitala były głównymi tematami trzeciego posiedzenia Rady Społecznej SPZOZ w Słupcy. Posiedzenie, które odbyło się w minioną środę (tj. 6 kwietnia) tym razem zorganizowano w lecznicy.
  Kilkadziesiąt osób wzięło udział w zorganizowanym w poniedziałek (tj. 14 marca) w słupeckim Starostwie Powiatowej szkoleniu na temat „Zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków – tzw. dopalaczy”.
  Przedstawienie informacji o aktualnej sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy – to jeden z punktów posiedzenia Rady Społecznej słupeckiego szpitala, które odbyło się w czwartek (tj. 27 stycznia) w Starostwie Powiatowym.

znaleziono: 132 artykuły na 7 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7   - nastepna »